Recenze

dsc_0296.jpg

FEEDEROVÉ PRUTY MIVARDI 2014

01. 12. 14 | Kategorie: Recenze | Počet komentářů (0)

Aktualizovaná tabulka feederových prutů by vám měla usnadnit výběr prutu při jeho koupi. Jsou tu srovnány všechny výrobky, které jsou v katalogu v roce 2014. Ještě několik technických údajů. Vrhací zátěž je na prutech MIVARDI uváděná vždy v gramech a značí doporučenou zátěž prutu. Pro srovnání s pruty jiných výrobců se tato zátěž značí velkými písmeny z anglických slov L (light) , M (medium), MH (medium heavy) a H (heavy). Samozřejmě existuje spoustu "odnoží, například MH (medium heavy), EH (extra heavy) a podobně. Délka prutu je opět na prutech MIVARDI značena v cm, na prutech jiných výrobců může být ve Ft (fítech=stopách). Špičky na prutech MIVARDI jsou označeny gramážově jak v Oz (uncích), tak gramech (1oz=28g, 2oz=56g, 0,5oz=14g...) a spodním průměrem v mm. Na přiložených obrázcích jsou zachycené akce prutů při svém maximálním ohybu.

dsc_0296.jpg

Feederové pruty MIVARDI 2013

02. 04. 13 | Kategorie: Recenze | Počet komentářů (0)

Pokusil jsem se srovnat do přehledné tabulky nejdůležitější údaje, které by vám měly usnadnit nákup feederového prutu a orientaci v různých značeních. Protože mnozí ještě trošku tápou v doporučených zátěžích, úmyslně uvádím zátěže v gramech i označení slangem ve feederové terminologii. Bohužel se všichni světoví výrobci prutů mezi sebou nedohodli, a tak se mnohdy právě tyty údaje liší. Akce prutu je volně do češtiny přeloženo charakteristika ohybu, a značí se písmeny A (špičková), což znamená ohnutí prutu maximálně do jedné třetiny, B (semiparabolická) ohnutí do poloviny prutu a C (parabolická) ohnutí skoro až k rukojeti. Vrhací zátěž doporučená výrobcem se značí velkými písmeny z anglických slov L(light)a značí velmi jemný prut převážně s akcí B až C a zátěží v gramech do 40g, M(medium) gramáž 30 -75g, MH(medium heavy) s gramáží 40 – 90g a H(heavy) zátěž 100g a více. Samozřejmě existuje spoustu "odnoží, například MH (medium heavy), EH (extra heavy) a podobně. Špičky na prutech MIVARDI jsou označeny gramážově jak v Oz (uncích), tak gramech (1oz=28g, 2oz=56g, 0,5oz=14g...) a spodním průměrem v mm.

Executive feeder 9

Recenze - Executive feeder 3,30m

02. 02. 13 | Kategorie: Recenze | Počet komentářů (0)

Precizně zpracovaný prut ve střední cenové kategorii, který nabízí mnohem více, než by se dalo na první pohled vůbec očekávat a tušit, a to ve smyslu velmi uhlazené zdolávací křivky a přesnosti odhozu. Akce je soustředěna do horní části prutu, ale přechod ze střední části je až neuvěřitelně plynulý, což není u tohoto typu akce úplně běžné. V tomto směru je třeba chválit, protože se to odráží příjemně nejen vizuálně, ale i při přesnosti nahazování a také progresivnějším zdolávání ryb.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace