Reportáže

Pražská Vltava

Tak trošku jiný víkend...

02. 06. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jednou jsme takhle s kamarádem Honzou debatovali na téma chytání přímo ve městě a slovo dalo slovo, domluvili jsme se, že to o víkendu po dlouhé době zase vyzkoušíme. Většinou jezdíme všude možně po závodech, samý stres, tak si dáme relax, klídek a pohodičku. Předpověď sice nebyla moc příznivá, v sobotu měly být přeháňky, měl foukat vítr, v neděli zase naopak, od rána sluníčko a teplota kolem 22°C, tlak šel chvilku dolu, v neděli zase nahoru, což jim nakonec téměř stoprocentně vyšlo. Ale tohle počasí pro aktivitu ryb není zrovna to pravé ořechové, a jak jsem se dozvěděl od svých kamarádů, kteří byli rybařit různě po republice a moc nezachytali, se i potvrdilo. Oba jsme Pražáci a máme tedy Vltavu „kousek“, i když je ten kousek třicet kilometrů. Vytipovali jsme dva úseky, kde bychom chtěli chytat a hodili si korunou, kam v sobotu a kam v neděli. Sobota padla na „sedmičku“, neděle na „šestku“.

Opákání buřtíků

Z brigády v Sedlčánkách se už stala tradice

03. 03. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (1)

V sobotu, 28.února 2015 se konala již tradiční brigáda na řece Labi v Sedlčánkách. Svolal ji předseda MOČRS Čelákovice Jirka Eichler a za Sekci LRU Feeder Jirka Ouředníček. Sešlo se úctyhodných 22 práce chtivých včetně sedmi dětí z Čelákovického kroužku. Protože se tato voda využívá v průběhu roku k pořádání ligových nebo pohárových závodů, přišlo i spousta plavačkových a feederových závodníků. Tentokrát kromě již tradiční úpravy tratě od náletovin jsme se zaměřili na domeček, který byl viditelně zanedbaný. Vyklidil se, vystřihli mu krásnou střechu z lepenky, natřel se a hned to bylo o něčem jiném.

foto-.c-4.jpg

Vítězné 2.kolo divize a Krajského přeboru LRU feeder Pasohlávky

17. 09. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nějak jsem to nemohl dát všechno dohromady a až teď jsem se k tomu dokopal. Chytám feeder už nějaký ten pátek a taky v něm závodím. Což by nebylo nic tak divného, akorát nebylo o čem psát. Na rybách nic tak světoborného, na závodech sem tam nějaký úspěch. Zmíním jen svoje třetí místo na Grand Prix Čech v Mladé Boleslavi, a to je tak asi všechno. Jako náš tým Mivardi feeder team Haná jsme letos taky zatím nic nevykoumali a v 1.lize se po dvou kolech pohybujeme uprostřed tabulky.

20140802_095737.jpg

Úspěšné 12h závody v podání Lukyho

08. 09. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Psalo se 1.8.2014. Já a můj parťák Lukáš jsme se vydali vstříc nočnímu 12hod závodu dvojic v Bohdalci. Rybník o rozloze 2 ha, mezery mezi závodníky cca 7m, kapříci, plotice, jeseni a těžká konkurence.

řeka Sázava

SÁZAVA ŽIJE

15. 08. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (1)

Tento článek jsem chtěl napsat už několik let zpátky, ale nikdy se mi nepodařilo za několik vycházek k řece v tomto úseku chytit pár ryb, a tak bych vlastně nemluvil pravdu. Úplně přesně nevím, proč z řeky zmizel život, jestli se na tom podepsal jen kormorán, nebo kormorán a povodeň, ale jisté je, že ze Sázavy zmizel život. Přitom Sázava je nádherná řeka, moje "srdcová záležitost", kde jsem jako malej špunt poprvé máčel kousek brčka s červíkem na háčku a tahal ryby, a jaký! Tenkrát byla řeka úplně o něčem jiném, voda se vařila ouklejkama, v každém jen nepatrnějším ouplávku stálo na číhané několik tlouštíků, parmy skákaly uprostřed největších proudů a boleni každou chvilku roztříkávali vodu na všechny strany, jak útočili na ouklejky. A najednou byl na řeku smutný pohled. Nic nelovilo, nikde žádné kolečko od oukleje, žádní tloušti, prostě mrtvá voda. Několikrát jsem zkoušel svoje oblíbená místa, ale kromě pár malých ouklejek, nebo někdy ani to, nic. Až letos. Tři vycházky, třikrát jsem zachytal. Konečně....

lis3.jpg

Lišice cup 2014 - obhajoba 1. místa!

04. 08. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

MÍROVI STEJSKALOVI ze stáje MIVARDI se podařilo obhájit loňské vítězství velmi prestižního závodu LIŠICE CUP 2014. Ve velmi těžké konkurenci kaprařů, feederařů a spousty ostatních závodníků a téměř poloviny reprezentačního teamu, které přivezlo z Mistrovství Světa v Irsku 4. místo suverénně zvítězil s váhou přes 24kg!

tot16.jpg

S pikrama u Aleše na WONDRLAKES

09. 05. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Když jsme takhle jednou s tátou vymýšleli, kam o víkendu pojedeme, a pořád jsme se nemohli dohodnout, napadl nás kamarád Aleš Vondrlík. Pár kaprových jarních výprav na soukromácích jsme už absolvovali, vyzkoušeli jsme skoro všechny řeky kolem nás, takže se nám ani na Labe, Vltavu, Sázavu a Berounku nechtělo, no a právě Aleš vlastní několik svých pískoven a lomů, kde jsme například v zimě chodili na dirky. Slovo dalo slovo a už jsme o víkendu mašírovali směr Mladá Boleslav - Bradlec. Vybrali jsme si bývalý zatopený čedičový lom, zvaný Toťák, který není velký, má necelý hektar, ale je místama hluboký až 6 metrů a jelikož se Aleš o svoje vody velmi dobře stará, je i slušně zarybněný, což se nám samozřejmě i potvrdilo.

s1210008.jpg

Jarní lov s feederem a peletkami na řece

15. 04. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Po několika lednových a únorových vycházkách k vodě, kdy jsem si na Labi u několikrát pěkně zachytal s feederem cejny a jeseny, jsem si naplánoval na začátek dubna změnu místa a vydat se níž po proudu, pod město. Tato málo navštěvovaná, autem skoro nedostupná místa jsou pro mě lákadlem, hlavně pro klid, pohodu a nikým nerušen se mohu věnovat rybařině.

akce prutu

Jezero KOPA s feederovýma prutama

08. 04. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Dostali jsme pozvání od našeho kamaráda Honzi Patěka, spolumajitele a správce jezera Kopa, abychom strávili příjemný víkend ve společnosti jeho kapříků. Takové pozvání se neodmítá a tak jsme se v sobotu ráno těsně s rozedněním vykrámovali na břehu tohoto krásného jezera. Ovšem pojali jsme to velmi netradičně, vzali jsme si s sebou pouze feederové pruty, i když moc dobře víme, že je jezero zarybněné velkými rybami. Ale právě v tom bylo to kouzlo, vždyť zdolat velkého kapra na jemný cajk je prostě paráda. Navíc je začátek dubna, voda se jen velmi pomalu otepluje a ryby ještě nejsou v té pravé "žravé" náladě. Kolem nás to už žilo, všechna místa byla obsazená a tak jsme po krátké poradě vymysleli strategii. Zakrmit jedno místo s klasickým kaprovým krmením, použili jsme červený kapr jahoda, jako zarážku vařenou kukuřici, řepku a dvanáctky peletky red halibut. Zaklipoval jsem krmící proutek na asi 50 metrech a decovým krmelcem jsem tam poslal půl kyblíku na základ. Druhé místo, kde jsme chytali sice na feeder, ale klasickou kaprařinou s koulema a peletama jsme zvolili na nějakých sedmdesáti metrech. Honza vzal kobru a zhruba necelou hodinku se kapříkům "připoměl".

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace