Praxe

dsc_0018-6.jpg

Když to trefíš – MIVARDI CZ – Jan Prchlík

14. 02. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když se podzim hlásí o slovo, stromy se zbarví do těch nejhezčích barev je na čase sebrat veškerou sílu a všechen volný čas nasměrovat k vodě. Alespoň já to tak mívám. I když už u vody strávím opravdu velice slušnou porci času v průběhu jara i léta a mnohdy už je to o přemlouvání k vodě jít, tento čas mi nalije novou krev do žil a každoročně stojím na prahu podzimu s odhodláním a touhou trefit to, když ryby ve velkém začnou sbírat na zimu. Neznám hezčí pohled než je koukat po ránu na vycházející slunce, kdy vše kolem vás pokrývá jinovatka a skrze mlžný opar vás začnou rozehřívat ještě trochu hřející slunečné paprsky…

dsc_0004-1.jpg

Jan Prchlík – MIVARDI CZ – Deutschland

07. 02. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když jsme letos na výstavě for fishing domlouvali společný kaprolov s kamarádem Petrem někde v Německu netušil jsem, jestli to podnikneme ještě v letošním roce. Plánů jsem měl dost pro tuto sezonu a další výpravu bych vtěsnal jen stěží. V průběhu roku se však věci pozměnili a 24 října si to směřuju směr hraniční přechod Rozvadov. Jak výprava dopadne a co mě čeká, absolutně netuším, ale je to pro mě další zkušenost s novou vodou a kapry, kteří přemýšlí tak trochu jinak. Ale nepředbíhejme.

csc_3499.jpg

David Lužný - MIVARDI ČR - Ronnie rig

30. 01. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

V letošní sezoně jsem si předsevzal častěji lovit na samotné pop up nástrahy, neboť v minulosti se mi na samotné popky moc nedařilo. Lov na tuto nástrahu mohu doporučit v době, kdy jsou ryby letargické a nejeví příliš zájem o potravu, nebo v brzkém jaru či pozdním podzimu v chladné vodě s použitím PVA, ať už PVA sáčkem či PVA punčoškou. Zde se otvírá prostor pro individuální prezentaci, co se týče návnady v PVA. Během letošní sezony jsem začal používat ronnie rig a musím uvést, že nejen že se mi začalo dařit při lovu na plovoucí nástrahy, ale tato montáž je pěkně chytlavá a ryby mi z ní nepadaly. Netvrdím, že postupem výroby této montáže objevuji Ameriku, spousta z vás tuto montáž již zná a používá, proto další řádky jsou určeny těm, co ji dosud nevyzkoušeli.

dsc_0245-1.jpg

Jakub Belza a Týnka – MIVARDI ČR – Letní svazová pískovna

17. 01. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Byla půlka prázdnin, teploty hodně přesahující 30 stupnů Celsia. V práci jsme dostali nečekané volno. Nezbylo nám tedy "nic jiného", než se vydat na 6 denní neplánovanou akci k vodě. Vybrali jsme si místo v zadní části pískovny s větší hloubkou. Plán byl jasný a to zakrmit větším množstvím krmení a stáhnout rybu k našim místům.

img_7986.jpg

Martin Trnka – MIVARDI ČR - Shrnutí sezóny 2018

07. 01. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Podporujeme mladé rybáře, na kterých je vidět opravdové zapálení pro lov, zde je článek jednoho z nich: Zdravím Všechny rybáře a rybářky. Chtěl bych se s Vámi podělit o úlovky v roce 2018, kdy jsem začal naplno používat nástrahy Rapid. Nejvíce jsem si za ten rok oblíbil boilies Vyzutý Tonda, B17 a Devil Squid. Na zákrm se mi nejvíce osvědčily pelety Red Halibut s jahodovými pelety EASY CATCH 16 mm a nebo také boilies Ananas N.BA. 24 mm

dsc04638.jpg

Michal Novotný – MIVARDI ČR – Víkendová výprava

30. 12. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Tu jsem absolvoval ještě se třemi kamarády, takže o zábavu nebylo nouze a podařilo se i několik pěkných ryb. Na výpravu vyrážím v pátek rovnou z práce a mám v plánu zůstat do nedělního dopoledne. K vodě přijíždím za silného deště. No nedá se nic dělat, vybaluji věci a skládám je z auta na vozík. Za pár minut už potkávám prvního z kamarádů. Rychlý pokec a pokračuji dál na svůj flek. Moje místo se nacházelo v rákosí a to, jak se později ukázalo, nebyla úplně ideální varianta pro zdolávaní ryb.

img_0161-2.jpg

Bobrman – MIVARDI ČR - Aktivní komunikace klíčem k úspěchu!

22. 12. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Byla radost, a asi nejen pro mě, využívat možnosti lovu non-stop na svazových vodách. Toto léto, když jsem jel stále s minimálním počtem dovolené, to bylo po práci navečer k vodě a ráno zpět. Nebo jen na skok večer či příležitostně ráno, svítání je pro lov kapra velmi důležitý čas. Co člověk stihne, tu chvilku světla, nebo kousek svítání, jeden přesný nához a poté rychle zakrmit. Hlavně na tekoucí vodě je složité, ale nejenom na ní, velké množství bílé ryby ve vysoké aktivitě atakující tvoji montáž. Musíš se prostě opřít o zkušenosti a nabyté vědomosti!

032-1.jpg

Jan Prchlík – MIVARDI ČR - Excelentní Excellent

16. 12. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Co se týče lovu na boilie tak tomuto odvětví se věnuji již notnou řadu let a měl jsem možnost si vyzkoušet dost variant od různých výrobců, až přes doma vyráběné nástrahy které jsem si od základu míchal. Moje volba byla vždy taková, že do vody i pod háček použiji vždy jen to nejlepší a nejdražší co je k dispozici. Byla to vždy ta správná volba? Dnes vím, že notně to nejdražší nemusí mít zrovna opodstatnění a i s levnější variantou nemusím úplně zle u vody pochodit.

dsc_0045-5.jpg

Deni Šafářová – MIVARDI ČR - Moje cesta ..

03. 12. 18 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Poslední dobou mi moji známí dávají jednu základní otázku – „Jak si se vůbec dostala k rybařině“? Nedávno, když příposlech mlčel, jsem nad tím vším přemýšlela. Jako malá jsem jezdívala s taťkou k vodě, kde jsme chytali na pařený rohlík a bramboru, taky jsem tam spíše kolikrát vysedávala důlky, než že bych tahala ryby z vody. Divím se, že mě to jako malou holku bavilo. Sedět na rybách, kdy člověk neustále hledí na starý kroužek ze záclony, jestli se pohne či ne.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace