Praxe

_mg_4654.jpg

Přesnost vítězí – Lukáš Nedělka – MIVARDI CZ díl.I

15. 04. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Těchto pár řádku bych chtěl věnovat způsobu lovu, který jsem si od letošního jara velice oblíbil, a to je přesnost chytání. Tato metoda nevyžaduje nikterak zvláštní techniku a přesto je velice účinná a pomohla mi v letošní sezoně k mnoha krásným rybám. V těchto řádcích se s vámi podělím o této technice.

img_0103.jpg

Bobrman - MIVARDI CZ – Zimní toulky náplavkou - Urban fishing – horní Labe

26. 03. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokusil jsem se zde popsat stále populárnější lov dnešní uspěchané doby. Lov v blízkosti bydliště, krátký, intenzivní, pro rybáře, co nevydrží dlouho nejít k vodě a čekat, až zase přijde čas dlouhých výprav. Já prostě potřebuji kontakt s řekou, rybou, životem kolem vody. Kamarád mě dlouho nahlodával, ale já mám rád svůj klid, někde v ústraní a nejlépe, když dlouho nepotkám človíčka. Tak tohle mělo již brzy skončit a začne pravý opak.

dsc_0702.jpg

Říční klenot – Týnka Hejná a Jakub Belza – MIVARDI CZ

12. 03. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nádherný článek - nádherné ryby - stojí za to se podívat !!! Podzim již byl v plným proudu. Voda se pomalu, ale za to jistě ochlazovala. Teplota vody v řece měla ale stále ještě pěkných 12 stupňů. Již v létě jsme si naplánovali podzimní týdenní výpravu na jeden úsek řeky, který mám tak rád.. Začínal jsem tam chytat už více jak před deseti lety a je to taková moje srdcovka.

049-1.jpg

Jan Prchlík – MIVARDI CZ - Opět a znovu díl II.

05. 03. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokračování prvního dílu...Zkrátka jsem jí míjel. Po ne úplně úspěšných vycházkách jsem si vyčistil hlavu na menší pískovně, kde jsem nachytal krásné ryby a dal se opět do pohody. Když jsem se vrátil, na zakletý úsek zabodoval jsem krásnou rybou a říkal si, že i kdyby se mi konkrétní rybu ulovit nepodařilo, ta námaha za to stála. Čas běžel, voda v řece se nemilosrdně ohřívala a čas tření se blížil. Jestli jsem si něco přál tak to bylo chytit tuto rybu v průběhu jara v nejlepší kondici a na to už jsem mnoho času neměl. Vystřídal jsem několik míst a snažil se rybu za každou cenu dohnat.

018-2.jpg

Jan Prchlík – MIVARDI CZ - Opět a znovu díl I.

26. 02. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Možná nic neříkající název článku. Pro mě však na místě. Od svých prvních kroků, které jsem udělal, mě to vždy táhlo k řece, kde jsem, dalo by se říct, vyrůstal. I když přes zimu, kdy si dáváme nechtěnou přestávku, vždy plánuji akce na nových lokalitách na jaře je tomu, ale vždy stejně. První kaprolovy opět a znovu podnikám k říčnímu proudu, který mě už jako malého ohromil.

img_0349-1.jpg

Míša Nedělková – MIVARDI CZ - Poprvé s Monster Crabem.

21. 02. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jak už to bývá při objednávání a projíždění e-shopu, si vybíráme věci a koukáme se, co by se nám líbilo a čím dalším bychom zaplnili naše tašky s rybářským vybavením. Ať už je to bižuterie v našem přeplněném kufříku nebo další za jistě se hodící taškou. Při výběru krmení tomu není jinak, možná bych řekla, že je to ještě horší. Často vidím u vody rybáře, kteří mají v přepravkách několik druhů boilie a hlavně různých dipů, esencí, barevných popek a všelijakých přípravků na lov kaprů.

dsc_0018-6.jpg

Když to trefíš – MIVARDI CZ – Jan Prchlík

14. 02. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když se podzim hlásí o slovo, stromy se zbarví do těch nejhezčích barev je na čase sebrat veškerou sílu a všechen volný čas nasměrovat k vodě. Alespoň já to tak mívám. I když už u vody strávím opravdu velice slušnou porci času v průběhu jara i léta a mnohdy už je to o přemlouvání k vodě jít, tento čas mi nalije novou krev do žil a každoročně stojím na prahu podzimu s odhodláním a touhou trefit to, když ryby ve velkém začnou sbírat na zimu. Neznám hezčí pohled než je koukat po ránu na vycházející slunce, kdy vše kolem vás pokrývá jinovatka a skrze mlžný opar vás začnou rozehřívat ještě trochu hřející slunečné paprsky…

dsc_0004-1.jpg

Jan Prchlík – MIVARDI CZ – Deutschland

07. 02. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když jsme letos na výstavě for fishing domlouvali společný kaprolov s kamarádem Petrem někde v Německu netušil jsem, jestli to podnikneme ještě v letošním roce. Plánů jsem měl dost pro tuto sezonu a další výpravu bych vtěsnal jen stěží. V průběhu roku se však věci pozměnili a 24 října si to směřuju směr hraniční přechod Rozvadov. Jak výprava dopadne a co mě čeká, absolutně netuším, ale je to pro mě další zkušenost s novou vodou a kapry, kteří přemýšlí tak trochu jinak. Ale nepředbíhejme.

csc_3499.jpg

David Lužný - MIVARDI ČR - Ronnie rig

30. 01. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

V letošní sezoně jsem si předsevzal častěji lovit na samotné pop up nástrahy, neboť v minulosti se mi na samotné popky moc nedařilo. Lov na tuto nástrahu mohu doporučit v době, kdy jsou ryby letargické a nejeví příliš zájem o potravu, nebo v brzkém jaru či pozdním podzimu v chladné vodě s použitím PVA, ať už PVA sáčkem či PVA punčoškou. Zde se otvírá prostor pro individuální prezentaci, co se týče návnady v PVA. Během letošní sezony jsem začal používat ronnie rig a musím uvést, že nejen že se mi začalo dařit při lovu na plovoucí nástrahy, ale tato montáž je pěkně chytlavá a ryby mi z ní nepadaly. Netvrdím, že postupem výroby této montáže objevuji Ameriku, spousta z vás tuto montáž již zná a používá, proto další řádky jsou určeny těm, co ji dosud nevyzkoušeli.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace