Praxe

img_8240.jpg

Chladnoucí vody - Bobrman - MIVARDI CZ

15. 03. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Záběrů je méně, voda už zdaleka není na koupání, rybářů u vody výrazně ubylo a i mě v rámci pracovního vytížení zbývá lov pár dnů v týdnu na pár hodin. Zcela tak musím přehodnotit lov. Vše si rozložím v dílně a výbavu upravuji stylem ,,velká čistka“. Vše dostat do baťohu, kaprařské tašky tak, abych zvládl rychlé přesuny i na delší vzdálenost s vozíkem, nebo opravdu na ,,pankáče“ se vším jen v ruce, nebo na ramenou. Musím si ale přiznat, že to považuji za nejhezčí rybolov. Každý úlovek má pro mě vysokou hodnotu.

dsc_0543-1.jpg

Andreas Andoniu – MIVARDI ČR – Vycházky na jednu noc

24. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Z důvodu nedostatku času se již dlouhou dobu nedostávám na ryby na více jak 3 dny. Proto volím krátké vycházky, abych alespoň na chvilku oddechl od každodenních povinností. Vždy si dopředu vytipuji místa na svém oblíbeném malém revíru o rozloze necelých 10 hektarů, dle počasí a teploty vody. Před zahájením lovu si vždy alespoň jeden den před příchodem chodím místo předkrmit, aby si ryba zvykla, že na mém lovném místě vždy najde nějakou tu kuličku. Na místo nakobruji zhruba 0,5 kg mixu Sea 20 mm a Crazy liver 24 mm, které pořádně zalévám aminoliqudem Sea.

6-38.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Osobáček

12. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Zdravím přátelé. Listy se pomalu začínají barvit do oranžova a to znamená, podzim je tady. Čas, jak já říkám, pořád máme čím dál tím míň a každou volnou příležitost je třeba využít. Tentokrát je vše zorganizováno velmi rychle a na poslední chvíli. Kolega z týmu Honza sedí na pro mě zcela nové svazové vodě a já se chystám dojet za ním po odpolední směně.

dsc_0084-3.jpg

Srdci neporučíš - Jan Prchlík - MIVARDI CZ - díl.II.

28. 01. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Velice příjemným zjištěním bylo, že boilie ve vodě drží velice dobře a ryby na něj reagují také solidně. V průběhu první vycházky jsem měl celkem čtyři ryby, kdy největšího šupináče jsem si zdokumentoval. Na první vycházku to nedopadlo věru zle a těšil jsem se na další, kterou jsem měl v plánu hned další den. Nabuzen výsledkem z předešlého dne jsem předpokládal, že krmení udělá své a ryby budou reagovat lépe než den předem. Bohužel záběru jsem se nedočkal ani do půlnoci. Bylo mi to divné, že nebyl jediný záběr a po zakrmení jsem šel spát.

022-3.jpg

Srdci neporučíš – Jan Prchlík - MIVARDI díl.I.

15. 01. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pro letošek jsem měl jasný plán a cíl. Zakázat si lov na řece na dobu co možná nejdelší a alespoň celou jarní část sezony strávit na stojatých lokalitách a pokusit se zde nachytat několik ryb, které pro danou metu byly v mých očích důležité. Celkem jsem odolával a držel si zajetý způsob až do konce května. Když však v tom nejlepším období vůně řeky zavelela, nedalo se tomu poručit a opět jsem jednoho večera stál na známém místě, nasával podvečerní atmosféru a dýchal nádherný vzduch, který je typickým právě pro řeku.

044.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.II

25. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Místa byla jasná. Jeden prut na volnou vodu a druhým střídavě laborovat. Volba padla na boilie B17, které místní ryby mají celkem v oblibě. Používal jsem pouze těžké koule bez přidávání jakýchkoli pop up. Chtěl jsem zkrátka maximálně eliminovat menší ryby. Tomu byly jasně přizpůsobené i montáže. Koule dál od háku jednoznačně plnila svojí úlohu po skoro celou letošní sezonu. Nejvíc jsem vsázel na prut umístěný na volné vodě, kde jsem krmil v malém prostoru více krmení.

dsc_0067-4.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.I

15. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

A je to tady zas. Léto. Část roku, na kterou se mnozí těší, ale jsou i tací, kteří právě tohle období moc nemusí. Jednoznačně patřím do druhé skupiny zmíněných z několika důvodů. První je ten, že horké počasí naprosto nesnáším a druhým faktem je to, že vodní plochy jsou atakovány tolika lidmi, že klid pro kaprolov budete hledat jen stěží. Ale i tak jsem se pro pár letních akcí rozhodl a snažil se o volbu míst tak, abych přeci jen trochu toho klidu našel.

nase-prvni-zavody-kapr-s12.jpg

CarpTeam Ani Ťuk – MIVARDI CZ - Naše první závody

04. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konečně se mi podařilo přemluvit kamaráda, aby se mnou vyrazil na týmové závody. Vybrali jsme závod, kde se bodovalo nejtěžších 7 ryb, což bylo pro nás zajímavější, než kdybychom závodili na celkový součet váhy ulovených ryb. Závod byl na 48 hodin a bodovaná ryba byla Karp, Amur a Jeseter o minimální váze 5kg. Naše taktika na první polovinu závodu byla jasná, ulovit co nejvíce ryb s minimální bodovanou váhou, a poté je následně přepisovat těžšími rybami. Na zakrmení jsme si připravili pelety Rapid SweetCorn, které jsme smíchali se směsí V1 Kapr Special a dalšími peletami z řady Easy Catch. Navíc jsme přidali kukuřici a pšenici.

20190710_162355.jpg

Milan Vozaf – MIVARDI CZ – Chytání za rohem

29. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Ahoj, moje další vycházka k vodě směřovala za hranice české republiky. Na místo jsem dorazil ve středu podvečer. Hned jsem se dal do přípravy prutů, Stalker FC 10ft 3lb a navijáku Panther LX. Na první noc jsem své montáže pokládal do blízkosti popadaných stromů ve vodě. Jako nástrahy jsem zvolil B17 + pop up megic Fruit a SEA Natural Concept Rapid. Je půl čtvrté ráno, a najednou se ozve pip a já se hned podívám na priposlech, a znovu piiiiiiiip hned vylézám a běžím k prutům. Po krátkém souboji se mi ocitne v podběráku krásné dlouhé šupik 92 cm a 16,54 kg, který si zobl SEA Natural Concept. Do hodiny dostávám další záběr od pěkně bojového Lysce do 10 kg, který mi nedal ani metr vlasce zadarmo. Zlákala ho jedna 16mm kulička B17 na panáčka s pop up megic Fruit. I když se mi povedlo první noc udělat 2 záběry, od pěkných ryb tak jsme se s parťakem shodli že se přestavujeme, asi o 100m vedle kde jsme mněli větší možnosti zabrat co největší část jezera a využít aj odlehlé zátoky.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace