Praxe

4562.jpg

Rozbřesk nad malou pískovnou II. - Radek Šimák a Pavel ,,Bobrman“ Vohralík

15. 01. 21 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když bylo vše nachystané a měli jsme pruty ve vodě, mohli jsme v klidu postavit vodu na kávu. Sluníčko nám pomalu začalo vykukovat mezi stromy na protějším břehu a kolem malebné pískovny byl nádherný klid. Tento pocit je k nezaplacení, nádherný rozbřesk nad vodou a čerstvý hrnek kávy v ruce uprostřed přírody! Co je víc, než ta pohoda a ten klid! Ale to nemělo dlouhého trvání!

1234.jpg

Rozbřesk nad malou pískovnou I. - Radek Šimák a Pavel ,,Bobrman“ Vohralík

15. 12. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Voda je ještě dost studená, ale teploty venku nám pomalu ale jistě stoupají nahoru a příroda kolem nás se začíná probouzet. Po společné domluvě jsme vyrazili v sobotu ráno na pár hodin provětrat pruty, ale hlavně si užít tu atmosféru a při šálku dobré kávy si v klidu popovídat o rybařině, kterou máme oba tak moc rádi.

01-6.jpg

Ve správný čas na správném místě – Jan Prchlík – MIVARDI CZ

20. 11. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Start letošní sezony byl pro mě tak trochu jiný než obvykle. Zpočátku března jsem vyrážel na kratší vycházky, ale nedařilo se mi úplně tak, jak bych si přál. Posléze se k tomu přidaly zdravotní potíže a bylo po kaprech. První kaproakci s lepším výsledkem jsem měl až první týden v dubnu a ta se vydařila nad očekávání. Počasí, které bylo výhledově k mání, nebylo zcela ideální a jediné co hrálo trochu do karet, byl měsíc ve fázi těsně před úplňkem. Původně jsem chtěl vyrazit na stojatou vodu, ale situace s počtem zde lovících rybářů byla víc než šílená.

img_9190.jpg

S nástrahami Rapid na revíru Chvojnice - Jaromír Dufek

16. 11. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

S Petrem Mocem z rybářských potřeb Království rybářů v Brně, který je zároveň spolumajitel revíru Chvojnice, jsem se na zkušebním rybolovu domlouval skoro dva roky. Petr chtěl, abych jejich zákazníkům z prodejny, kteří jezdí pravidelně na Chvojnici lovit předvedl v praxi, že na této vodě naše nástrahy fungují. Návštěvu plánuji od 3.11-6.11, s tím že pojedu v úterý ráno pracovně po obchodech a v pátek se opět budu pracovně vracet domů přes Brno. Před samotným lovem na jezeře se jako vždy, když někam jedu poprvé, snažím zjistit co nejvíce informací o této vodě.

drobna-zmena-muze-byt-uspechem.jpg

Kapr a příjem potravy - Pavel Bobrman Vohralík & RNDr. Bořek Drozd, Ph.D.

20. 10. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Naše společná pojednání budou vždy kombinací teorie a praxe. Každý popíše jednotlivá témata ze svého pohledu. V tomto pojednání se Bořek zaměří na to, jakou potravu kapr preferuje nejen s ohledem na věk, ale i dané prostředí, a jaký je dopad vysokého vysazování kapra na vodní plochy a toky. Pavel se zaměří na stále žádanější téma a to, jak pracovat s novým lovným místem a jak jej správně prozkoumat s pomocí různých rybolovných technik tak, abychom dosáhli co možná nejlepších výsledků.

003.jpg

Ve větvích vrby - Jan Prchlík - MIVARDI CZ

18. 09. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Horké dny máme už letos zřejmě definitivně za sebou a je třeba zapřemýšlet nad tím, kam nasměrovat podzimní kroky. Rozhodování pro mě nebylo až tak složité a tak nějak jsem věděl, že právě jedno z míst, kde jsem v parném létě podnikl pár krátkých vycházek, bude jedním z těch, kde budu chtít setrvat alespoň tři dny v kuse.

opravdu-raritni-kousek.jpg

Na hranici svých možností - Bobrman - MIVARDI CZ

20. 08. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jedna z nejlepších výprav minulé sezóny! První návštěvu Pálavy jsem Vám již popsal v jednom z loňských čísel, ale tato druhá, byla neskutečně náročná a velmi úspěšná. Začalo to vše krásným slunným dnem. Nakládka lodi to byla pohodička. Až se nám to s Michalem zdálo divné, proti dva dny staré předpovědi. No ale dobrého je si třeba užívat. Tradičně máme první den takový odpočinkový, vzhledem k taktice, kterou volíme jsme úspěšní až dny další, a hlavně začátek plný příprav je náročný i fyzicky.

29kg-1.jpg

Sadílek Vladimír - MIVARDI CZ - Rok jak z pohádky

22. 07. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Šest týdnů bez ryb a stále trvající abstinenční příznaky, nás přiměli s Pavlem odjet opět od našich milovaných rodin na další rybářskou výpravu na náš velice oblíbený revír. Plni očekávání jsme tedy vyrazili vstříc dalšímu krásnému rybářskému dobrodružství. Před námi byly čtyři krásné zářijové dny, kdy oba s Pavlem vypneme od všedních hektických pracovních dnů a budeme nasávat plnými doušky krásy naší přírody, ryb, zvěře a radostí kolem toho celého. Toto období mám osobně hrozně moc rád. Příroda nám ukazuje, co se dá vše vykouzlit s naší krajinou, stromy a keři. Maluje krásnými barvami a to nemluvím o těch krásných mlhavých ránách. Prostě krása střída nádheru.

img_7681.1.jpg

Mise velký Kapr z Vltavské kaskády – Jan Hubka – MIVARDI

20. 06. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jen co mi to pracovní nasazení umožnilo, rozhodl jsem se pokusit zrealizovat, splnit další z mých jich dříve vytyčených cílů. Bylo jím ulovení mého prvního velkého kapra na Vltavské kaskádě, kterou jsem historicky nikdy, co se lovu kaprů týče nenavštěvoval, i když zde v posledních letech trávím spustu volného času. Prostě to ve mě muselo uzrát a to se stalo… Vhodnou oblast pro toto období jsem vybíral na Google mapách. Samotné místo k lovu, jsem si našel až při bližším prozkoumání pro mě naprosto neznámé oblasti z lodě rumann boat, kterou jsem se po této velké ploše přepravoval.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace