Praxe

nase-prvni-zavody-kapr-s12.jpg

CarpTeam Ani Ťuk – MIVARDI CZ - Naše první závody

04. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konečně se mi podařilo přemluvit kamaráda, aby se mnou vyrazil na týmové závody. Vybrali jsme závod, kde se bodovalo nejtěžších 7 ryb, což bylo pro nás zajímavější, než kdybychom závodili na celkový součet váhy ulovených ryb. Závod byl na 48 hodin a bodovaná ryba byla Karp, Amur a Jeseter o minimální váze 5kg. Naše taktika na první polovinu závodu byla jasná, ulovit co nejvíce ryb s minimální bodovanou váhou, a poté je následně přepisovat těžšími rybami. Na zakrmení jsme si připravili pelety Rapid SweetCorn, které jsme smíchali se směsí V1 Kapr Special a dalšími peletami z řady Easy Catch. Navíc jsme přidali kukuřici a pšenici.

20190710_162355.jpg

Milan Vozaf – MIVARDI CZ – Chytání za rohem

29. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Ahoj, moje další vycházka k vodě směřovala za hranice české republiky. Na místo jsem dorazil ve středu podvečer. Hned jsem se dal do přípravy prutů, Stalker FC 10ft 3lb a navijáku Panther LX. Na první noc jsem své montáže pokládal do blízkosti popadaných stromů ve vodě. Jako nástrahy jsem zvolil B17 + pop up megic Fruit a SEA Natural Concept Rapid. Je půl čtvrté ráno, a najednou se ozve pip a já se hned podívám na priposlech, a znovu piiiiiiiip hned vylézám a běžím k prutům. Po krátkém souboji se mi ocitne v podběráku krásné dlouhé šupik 92 cm a 16,54 kg, který si zobl SEA Natural Concept. Do hodiny dostávám další záběr od pěkně bojového Lysce do 10 kg, který mi nedal ani metr vlasce zadarmo. Zlákala ho jedna 16mm kulička B17 na panáčka s pop up megic Fruit. I když se mi povedlo první noc udělat 2 záběry, od pěkných ryb tak jsme se s parťakem shodli že se přestavujeme, asi o 100m vedle kde jsme mněli větší možnosti zabrat co největší část jezera a využít aj odlehlé zátoky.

51.jpg

Mise splněna – ENTRIX METHOD – MIVARDI PROMO FEEDER – Radek Ryba

18. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konec července je vždy čas na společnou rodinnou dovolenou. Místo bylo jasně dané řeka Labe v blízkosti města u jezu. Mám rad svůj klid a pohodu, ale tohle byla výzva. Čekal nás týden plný očekávaní, a hlavně nelehký úkol, který jsem si dal, a to chytit kapra přes 10 kg na feedrerový prut. Mám sebou novinku pro rok 2019 Mivardi Entrix Method 3,90m 120g osazeny navijáky Mivardi Methodix 5000. Už jako vždy volím, jeden prut s krmítkem a druhý jen tak s olůvkem a klasickou kaprařskou montáží, která mi poslední dobou přináší úspěch v podobě větších ryb. Po4 dnech jsem stále bez kontaktu s rybou. Po získaní potřebných informaci od místních jsem přizpůsobil taktiku na další ranní misi a to tak, že jeden prut s 20 mm kuličkou NATURAL CONCEPT SEA jsem házel co nejblíže k jezu, zde v okysličené vodě bude lov jistě nejefektivnější.

dsc_01711.jpg

Tropy – Pavel Krejčí – MIVARDI CZ

11. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Panovaly extrémně vysoké teploty a místo, abych se potil v bytě, tak jsem si vyrazil na několika hodinovou chytačku k řece. Díky těm teplotám jsem nečekal žádný velký úspěch, ale štěstí přeje připraveným. Rybolov jsem začal plánovat několik dní předem a vyrazil jsem krmit na vytypované místo u řeky. Další krmení bylo naplánováno na večer před dnem lovu. Bohužel jak již tomu bývá, zjistil jsem, že na mém vybraném místě sedí několik rybářů. S rybáři jsem prohodil pár slov, ze kterých bylo jasné, že s vybraným místem se můžu rozloučit.

dsc_0130-2.jpg

Hejlov – MIVARDI CZ – Martin Pohůnek

04. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Již naplánovanou výpravičku na klubovou vodu Hejlov, jsem musel trošku pozměnit, neboť jsem se dostal k produktům od MIVARDI. Každý to zná, již před výpravou si sháníte informace a v hlavě máte nějaký plán, včetně krmení. Vše již bylo přichystáno, ale nyní jsem dostal 2 bonbonky, které bylo potřeba rozbalit. První se týkal toho, co vybrat za krmení sebou a druhý, jakou zvolit taktiku. Moc jsem nevymýšlel a sebou jsem zabalil 2 druhy boiliesu- ANANAS 20mm a SEA 24mm Method mix Rapid Excellent a plovečky Magic fruit .

img_2269.jpg

Týna Míková - MIVARDI CZ - Plasty. Sklo. Nedopalky. Žvýkačky. Odpadky.

25. 10. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nenápadná slova, která umí v přírodě nadělat pěknou paseku. Jistě jste si všimli nebo alespoň něco málo zaslechli o tématu plastů. Samotná výroba plastů je velkou zátěží pro životní prostředí. Plasty obsahují nebezpečné látky. Obchodní řetězce stahují plastové pytlíky a sáčky. Italie bude žít bez „uchošťourů“ (plastové tyčinky s vatovým polštářkem na čištění uší). V centru jakéhokoliv města jen těžko projdete náměstí, abyste nešlápli na žvýkačku či nedopalek od cigarety. Ano, naše zem je zahlcená plastem a odpadem, který se rozkládá i tisíce let.

dsc_0070-2.jpg

Lynx - recenze a popis produktu - Jan Prchlík díl.II.

16. 10. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Moje zkušenost z praxe je vesměs pozitivní. Měl jsem možnost s tímto produktem chytat na velké vzdálenosti až do 900 metrů, kdy jsem ocenil jak jeho váhu, tak výkon. Váha je při poměrně velkém stroji přípustná, kdy 650g není opravdu moc. Převodový poměr je 4,3:1 . Jak při zdolávání tak při stahování na mě působí velice dobrým a hlavně bezporuchovým dojmem. Zejména na řece v jarním období, kdy je třeba sáhnout po těžkých zátěžích, obstál na jedničku.

dsc_0057-3.jpg

Lynx - recenze a popis produktu - Jan Prchlík díl.I.

08. 10. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

V dnešní recenzi bych vám rád představil kaprový naviják Lynx, který je bezesporu vlajkovou lodí značky Mivardi. Tento produkt používám už dva roky a měl jsem možnost ho vyzkoušet v různých situacích a zjistit jak obstojí při delším i extrémnějším používání.

dsc_0044-10.jpg

STALKER FC - recenze a popis produktu - Jan Prchlík díl II.

27. 09. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Zároveň si při zdolávání skvěle vychutnáte akci prutu, která je opravdu perfektní. S těmito pruty pokud je rybář fanda lehké kaprařiny, kdy mnohdy nachodí velké vzdálenosti kolem vody, bude naprosto spokojený. Jejich lehká váha a transportní délka je pro tyhle účely jako dělaná. Ať už se bude jednat o lov na krátké vzdálenosti nebo tam, kde na břehu není příliš místa, určitě si každý z možných variant vybere to své.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace