Praxe

img_5403.jpg

Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ - Ryba mého života díl.II.

11. 08. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ - Ryba mého života díl.II. Roky ubíhají a ryba se konečně chytá, ti co ji znají už vědí. Dostane po mě ,,interní“ jméno, VOHRALÍK u kluků co zde loví. A já ji stále chci chytit znovu, ale osud mě ji ne a ne dát. Nekoukám na termín, počasí, roční období. Ryba stále roste a přibírá, ale i padá na váze!!! Projde si i svoji krizi. Na podzim 2014 je do revíru nasazeno větší množství menších kaprů. A její váha v létě 2015 je pouhých 22,5kg, to ji chytne opět kamarád Luďa Černý. Poté i 21,5kg co mi hlásí kluci, jež na revír dojíždějí pravidelně. Už si říkám, že je to její konec, jde dolů. Z revíru také zmizí pár větších ryb a nějaký čas o ní nemám zprávu. Já chytím za tu dobu neskutečný počet krásných ryb, ale ne jen tu jednu, ale už zase se občas chytí. Má ale své vzlety a propady váhy dle období, tak v tom jsme na tom podobně, taky někdy do plavek shodím, při jeho mohutnosti to tak prostě je, ale teď se mu znovu začalo dařit.

img_5350.jpg

Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ - Ryba mého života díl.I.

04. 08. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Co vše člověk získá rybolovem a co vše ztratí, o tom je tenhle příběh, příběh jedné ryby, lidí, rybářů, kaprařů. Doufám, že toto sdělení, povede spíš k zamyšlení, než k oslavě nějakého úspěchu. Kapr a kus životní cesty s ním, ryba co hodně vzala a hodně dala. Paradoxně i kdybych tu popsal na stránky dlouhého textu celý příběh, nejlépe to shrnul dlouholetý kamarád, který šel celý kus té dlouhé cesty se mnou, Luděk Černý:

dsc_0522-1.jpg

CarpTeam Ani Ťuk – MIVARDI ČR – Když se chce, tak to jde!

26. 07. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Když to dlouho ani nepípne, člověk musí doufat až do poslední minuty a věřit svým nástrahám a praktikám! A to se nám na této čtyřdenní vycházce opět vyplatilo. S kolegou Michalem jsme po 40ti hodinách měli pouze jeden záběr a nevypadalo to do dalších hodin nějak lépe, ale neztráceli jsme hlavu a naše místa jsme pečlivě dokrmovali, znovu a znovu mapovali a věřili v to, že nám naše taktika přinese „ovoce“ v podobě krásných kaprů.

img_4098.jpg

Štístko Lum – Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ díl II.

15. 07. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokračování článku z 8.7.2019 : Ovšem to nejvíce potěšující byla telefonní zpráva, že za mnou přijede na poslední den kamarád, krajan, který se pracovně i rybářsky pohybuje v zemi tulipánů. Několikrát jsem jej také v Holandsku navštívil a lovil tam na jejich překrásných vodách. Nevím proč, ale Lum je moje štístko. Pokaždé, když jsme spolu, ulovím ryby, jež se mi vryjí do paměti a jsou mě rybářsky osudové. Tak se již za pár hodin stane toto pravidlo realitou, ale nebudu předbíhat. Buď a nebo, na poslední den změna strategie. Nájezdy na lavice, střed svahů k nim vedoucí. Kuličky jsem nechal předmočit a sázím je napřesno k náhozu. Ráno je z jara to nejvíc, konečně jsi venku, u vody, se super kámošem a příroda ožívá.

img_4136-1.jpg

Štístko Lum – Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ díl I.

08. 07. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Velice rád chodím na více revírů, na každém mám nějakou vizi, nějaký cíl, nějaké vytipované místo. První revír, kde se krmilo se takřka od prvního povolení ledu, jsem měl blízko bydliště a věnoval jsem mu maximum svého volného času. Je to revír, na kterém jsem lovil ještě před revolucí a chytal své první větší kapry na kostku chleba, z hladiny, když bylo ideálně větrné počasí. Ryb a záběrů přibývalo, ale ne ve velikosti, po které jsem přímo toužil, ale v chladných a velmi větrných dnech, které bičovali východ Čech to bylo velmi příjemné zpestření. Ruku na srdce, jezdil jsem, až když jsem umístil syna do školky, což není čas úplně ideální a jen na krátké vycházky, protože jsem byl ještě dost limitován prací.

dsc_0418.jpg

Březňáček – MIVARDI CZ – Jan Prchlík díl.II.

21. 06. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Vyšlo v časpise Magazín Kapr Pípá to pípá:První polovina března se nesla v duchu řekl bych až nesnesitelného větru, kdy si člověk říká, jestli to někdy přestane. Na druhou stranu vítr nese kapry a rybář, pokud chce být trochu úspěšný, se tomu musí podřídit. Silný vítr doprovázený vydatnými dešťovými přeháňkami zapříčinil to, že se mi během pár dní na podložce vystřídalo pár pěkných ryb a pocit, který jsem zažíval, byl dobrý. Návrat po letech a rybám se zvyky příliš nezměnily. Velice příjemné na tom všem byl fakt, že se vesměs jednalo o krásné mladé ryby bez sebemenšího poškození. Užíval jsem si start sezony a na každou vycházku se těšil víc a víc. Takové to zahřívání se na startu je prostě nejhezčí.

dsc_0013-5.jpg

Březňáček – MIVARDI CZ – Jan Prchlík díl.I.

12. 06. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Vyšlo v časpise Magazín Kapr Průběh zimy má u každého jiný průběh. Někdo se raduje, holduje li zimním sportům, jiný odpočívá, další si to nepřipouští, ale já zpravidla dumám nad věcmi, které podniknu následující rybářskou sezonu a v hlavě si přemítám ty minulé. Letošek nebyl jiný a já chodil doma jako tygr v kleci, který už chce stůj co stůj ven. Ven k vodě tam, kde je mi fajn a kde se mnohdy plní sny. Můžete možná namítnout, že z vašeho pohledu si plnit sny v podobě trofejní ryby může být pro život žalostně málo. Ty co mě však znají hlouběji, ví naprosto přesně, o čem jsem v prvních pár větách psal. Mnohdy se i já sám nad sebou pozastavím a zapřemýšlím, jestli to co dělám, dává nějakou logiku, či už to nezavání zdravotním hazardem. Pokaždé se však dostanu k té samé odpovědi. Ne.

img_3080.jpg

Labská sauna – Josef Petráš – MIVARDI ČR díl2.

05. 06. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokračování článku z 29.5.2019: Jak se říká, kdo si počká, ten se dočká a já se dočkal těsně před půlnocí prvního dne u vody a hned pěkná ryba, šupináč o váze 11,5kg. Paráda!! Tento kapr mě utvrdil v tom, že mé myšlenky se ubíraly správným směrem a má taktika silnějšího krmení funguje. Doufal jsem, že tento záběr, který přišel rychleji, než jsem čekal, nebude záběrem posledním. Místo jsem opět prohodil tentokrát již menší dávkou krmení. Nakonec se postupem času ukázalo, že jsem se vydal správnou cestou.

img_3114-1.jpg

Labská sauna – Josef Petráš – MIVARDI ČR díl1.

29. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Čas neskutečně letí a čím víc sezona postupuje, tím víc se mi zdá, že její konec je na dohled. Bohužel svůj čas jsem asi jako většina z vás nucen dělit mezi práci, rodinu, péči o rodinný dům a svůj koníček- lov kaprů. Času tedy není nazbyt a jsem rád, když se mi podaří strávit několik dní po sobě u vody.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace