Praxe

dsc_0013-5.jpg

Březňáček – MIVARDI CZ – Jan Prchlík díl.I.

12. 06. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Vyšlo v časpise Magazín Kapr Průběh zimy má u každého jiný průběh. Někdo se raduje, holduje li zimním sportům, jiný odpočívá, další si to nepřipouští, ale já zpravidla dumám nad věcmi, které podniknu následující rybářskou sezonu a v hlavě si přemítám ty minulé. Letošek nebyl jiný a já chodil doma jako tygr v kleci, který už chce stůj co stůj ven. Ven k vodě tam, kde je mi fajn a kde se mnohdy plní sny. Můžete možná namítnout, že z vašeho pohledu si plnit sny v podobě trofejní ryby může být pro život žalostně málo. Ty co mě však znají hlouběji, ví naprosto přesně, o čem jsem v prvních pár větách psal. Mnohdy se i já sám nad sebou pozastavím a zapřemýšlím, jestli to co dělám, dává nějakou logiku, či už to nezavání zdravotním hazardem. Pokaždé se však dostanu k té samé odpovědi. Ne.

img_3080.jpg

Labská sauna – Josef Petráš – MIVARDI ČR díl2.

05. 06. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokračování článku z 29.5.2019: Jak se říká, kdo si počká, ten se dočká a já se dočkal těsně před půlnocí prvního dne u vody a hned pěkná ryba, šupináč o váze 11,5kg. Paráda!! Tento kapr mě utvrdil v tom, že mé myšlenky se ubíraly správným směrem a má taktika silnějšího krmení funguje. Doufal jsem, že tento záběr, který přišel rychleji, než jsem čekal, nebude záběrem posledním. Místo jsem opět prohodil tentokrát již menší dávkou krmení. Nakonec se postupem času ukázalo, že jsem se vydal správnou cestou.

img_3114-1.jpg

Labská sauna – Josef Petráš – MIVARDI ČR díl1.

29. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Čas neskutečně letí a čím víc sezona postupuje, tím víc se mi zdá, že její konec je na dohled. Bohužel svůj čas jsem asi jako většina z vás nucen dělit mezi práci, rodinu, péči o rodinný dům a svůj koníček- lov kaprů. Času tedy není nazbyt a jsem rád, když se mi podaří strávit několik dní po sobě u vody.

06-2017-19-.jpg

Tomáš Kos - MIVARDI CZ - Pomalými krůčky k úspěchu

20. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Malé retro ohlédnutí za spoluprací s MIVARDI i vývojem vlastního lovu: V článku bych rád stručně popsal, jak jsem v průběhu šesti let slavil pomyslné úspěchy a tzv. mety na jedné soukromé vodě. Tuto lokalitu vybírám především díky její rozloze přesahující 20 ha, dostatku prostoru kolem lovného místa a díky prokazatelným informacím o tom, že se pod její hladinou skrývá pár kaprů přesahující hranici 20 kg, a to již před šesti lety. Ano, je to tak, honil jsem se za rybou přesahující tuto magickou hranici a kde jinde ji chytit, než tam, kde plave. A jak to všechno bylo? Každý rok jsem na této lokalitě trávil minimálně 10 dní, kdy začátky pro mě nebyly jednoduché, a já se den po dni učil, jak se říká, „číst vodu“.

img_1448_ret.jpg

Pavel Bobrman Vohralík – MIVARDI CZ - Povedená – nepovedená výprava...

07. 05. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Bude to lov v již velmi chladné vodě. Dva dny volno, to je pro mě velká vzácnost. Krásných padesát hodin lovu. Vše jsem si předem připravil do své rybářské dodávky a hurá vyrazit na své oblíbené revíry, najít si to co možná nejlepší místo a užít si dva dny klidu a pobytu u vody. Po příjezdu na pískovnu vše ideální, beru si místo po větru v malé zátoce, nakobrovat, rozložit brolly, lehátko, spacák, vše připravit k lovu, navázat a nahodit. Idylka. Po dvou hodinách první záběr, krásně stavěný šupík pětašedesátník. No to si nechám líbit! Všední den, všichni v práci, co víc si přát. Pozdní podzim je letos nádherný, užívám si slunného dne. Další záběr kolem třetí odpoledne už je za asistence dvou rybářů, kteří přijeli zřejmě také užít zbytek dne. Tentokrát krásný lysec, jemuž do sedmdesáti moc nechybí.

_mg_8178.jpg

Přesnost vítězí – Lukáš Nedělka – MIVARDI CZ díl.II.

26. 04. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nyní máme vše potřebné vybavení, které budeme potřebovat k efektivnímu a bezpečnému zakrmování. Dalším krokem je zajistit, aby naše raketa lítala pořád do stejného místa a vytvořili si tak silné prokrmené místo, kam budeme nahazovat později naše montáže. Toto přesné místo bude vytvářet velmi silně prokrmovanou část, kterou budou kapři s důvěrou navštěvovat. Nechceme přece docílit toho, že budeme házet raketou pokaždé do jiné vzdálenosti, a tak mít krmení všude ve velkém prostoru. Místo toho je důležité soustředit krmení na jedno místo a to způsobí mezi rybami zdravý konkurenční boj o potravu. Jakmile kapr začne bojovat o potravu a vidí silně nahromaděné krmení na jednom místě je jeho chycení mnohem jednodušší.

_mg_4654.jpg

Přesnost vítězí – Lukáš Nedělka – MIVARDI CZ díl.I

15. 04. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Těchto pár řádku bych chtěl věnovat způsobu lovu, který jsem si od letošního jara velice oblíbil, a to je přesnost chytání. Tato metoda nevyžaduje nikterak zvláštní techniku a přesto je velice účinná a pomohla mi v letošní sezoně k mnoha krásným rybám. V těchto řádcích se s vámi podělím o této technice.

img_0103.jpg

Bobrman - MIVARDI CZ – Zimní toulky náplavkou - Urban fishing – horní Labe

26. 03. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pokusil jsem se zde popsat stále populárnější lov dnešní uspěchané doby. Lov v blízkosti bydliště, krátký, intenzivní, pro rybáře, co nevydrží dlouho nejít k vodě a čekat, až zase přijde čas dlouhých výprav. Já prostě potřebuji kontakt s řekou, rybou, životem kolem vody. Kamarád mě dlouho nahlodával, ale já mám rád svůj klid, někde v ústraní a nejlépe, když dlouho nepotkám človíčka. Tak tohle mělo již brzy skončit a začne pravý opak.

dsc_0702.jpg

Říční klenot – Týnka Hejná a Jakub Belza – MIVARDI CZ

12. 03. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nádherný článek - nádherné ryby - stojí za to se podívat !!! Podzim již byl v plným proudu. Voda se pomalu, ale za to jistě ochlazovala. Teplota vody v řece měla ale stále ještě pěkných 12 stupňů. Již v létě jsme si naplánovali podzimní týdenní výpravu na jeden úsek řeky, který mám tak rád.. Začínal jsem tam chytat už více jak před deseti lety a je to taková moje srdcovka.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace