Praxe

022-3.jpg

Srdci neporučíš – Jan Prchlík - MIVARDI díl.I.

15. 01. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Pro letošek jsem měl jasný plán a cíl. Zakázat si lov na řece na dobu co možná nejdelší a alespoň celou jarní část sezony strávit na stojatých lokalitách a pokusit se zde nachytat několik ryb, které pro danou metu byly v mých očích důležité. Celkem jsem odolával a držel si zajetý způsob až do konce května. Když však v tom nejlepším období vůně řeky zavelela, nedalo se tomu poručit a opět jsem jednoho večera stál na známém místě, nasával podvečerní atmosféru a dýchal nádherný vzduch, který je typickým právě pro řeku.

044.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.II

25. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Místa byla jasná. Jeden prut na volnou vodu a druhým střídavě laborovat. Volba padla na boilie B17, které místní ryby mají celkem v oblibě. Používal jsem pouze těžké koule bez přidávání jakýchkoli pop up. Chtěl jsem zkrátka maximálně eliminovat menší ryby. Tomu byly jasně přizpůsobené i montáže. Koule dál od háku jednoznačně plnila svojí úlohu po skoro celou letošní sezonu. Nejvíc jsem vsázel na prut umístěný na volné vodě, kde jsem krmil v malém prostoru více krmení.

dsc_0067-4.jpg

Hot Summer – Jan Prchlík – MIVARDI CZ díl.I

15. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

A je to tady zas. Léto. Část roku, na kterou se mnozí těší, ale jsou i tací, kteří právě tohle období moc nemusí. Jednoznačně patřím do druhé skupiny zmíněných z několika důvodů. První je ten, že horké počasí naprosto nesnáším a druhým faktem je to, že vodní plochy jsou atakovány tolika lidmi, že klid pro kaprolov budete hledat jen stěží. Ale i tak jsem se pro pár letních akcí rozhodl a snažil se o volbu míst tak, abych přeci jen trochu toho klidu našel.

nase-prvni-zavody-kapr-s12.jpg

CarpTeam Ani Ťuk – MIVARDI CZ - Naše první závody

04. 12. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konečně se mi podařilo přemluvit kamaráda, aby se mnou vyrazil na týmové závody. Vybrali jsme závod, kde se bodovalo nejtěžších 7 ryb, což bylo pro nás zajímavější, než kdybychom závodili na celkový součet váhy ulovených ryb. Závod byl na 48 hodin a bodovaná ryba byla Karp, Amur a Jeseter o minimální váze 5kg. Naše taktika na první polovinu závodu byla jasná, ulovit co nejvíce ryb s minimální bodovanou váhou, a poté je následně přepisovat těžšími rybami. Na zakrmení jsme si připravili pelety Rapid SweetCorn, které jsme smíchali se směsí V1 Kapr Special a dalšími peletami z řady Easy Catch. Navíc jsme přidali kukuřici a pšenici.

20190710_162355.jpg

Milan Vozaf – MIVARDI CZ – Chytání za rohem

29. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Ahoj, moje další vycházka k vodě směřovala za hranice české republiky. Na místo jsem dorazil ve středu podvečer. Hned jsem se dal do přípravy prutů, Stalker FC 10ft 3lb a navijáku Panther LX. Na první noc jsem své montáže pokládal do blízkosti popadaných stromů ve vodě. Jako nástrahy jsem zvolil B17 + pop up megic Fruit a SEA Natural Concept Rapid. Je půl čtvrté ráno, a najednou se ozve pip a já se hned podívám na priposlech, a znovu piiiiiiiip hned vylézám a běžím k prutům. Po krátkém souboji se mi ocitne v podběráku krásné dlouhé šupik 92 cm a 16,54 kg, který si zobl SEA Natural Concept. Do hodiny dostávám další záběr od pěkně bojového Lysce do 10 kg, který mi nedal ani metr vlasce zadarmo. Zlákala ho jedna 16mm kulička B17 na panáčka s pop up megic Fruit. I když se mi povedlo první noc udělat 2 záběry, od pěkných ryb tak jsme se s parťakem shodli že se přestavujeme, asi o 100m vedle kde jsme mněli větší možnosti zabrat co největší část jezera a využít aj odlehlé zátoky.

51.jpg

Mise splněna – ENTRIX METHOD – MIVARDI PROMO FEEDER – Radek Ryba

18. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Konec července je vždy čas na společnou rodinnou dovolenou. Místo bylo jasně dané řeka Labe v blízkosti města u jezu. Mám rad svůj klid a pohodu, ale tohle byla výzva. Čekal nás týden plný očekávaní, a hlavně nelehký úkol, který jsem si dal, a to chytit kapra přes 10 kg na feedrerový prut. Mám sebou novinku pro rok 2019 Mivardi Entrix Method 3,90m 120g osazeny navijáky Mivardi Methodix 5000. Už jako vždy volím, jeden prut s krmítkem a druhý jen tak s olůvkem a klasickou kaprařskou montáží, která mi poslední dobou přináší úspěch v podobě větších ryb. Po4 dnech jsem stále bez kontaktu s rybou. Po získaní potřebných informaci od místních jsem přizpůsobil taktiku na další ranní misi a to tak, že jeden prut s 20 mm kuličkou NATURAL CONCEPT SEA jsem házel co nejblíže k jezu, zde v okysličené vodě bude lov jistě nejefektivnější.

dsc_01711.jpg

Tropy – Pavel Krejčí – MIVARDI CZ

11. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Panovaly extrémně vysoké teploty a místo, abych se potil v bytě, tak jsem si vyrazil na několika hodinovou chytačku k řece. Díky těm teplotám jsem nečekal žádný velký úspěch, ale štěstí přeje připraveným. Rybolov jsem začal plánovat několik dní předem a vyrazil jsem krmit na vytypované místo u řeky. Další krmení bylo naplánováno na večer před dnem lovu. Bohužel jak již tomu bývá, zjistil jsem, že na mém vybraném místě sedí několik rybářů. S rybáři jsem prohodil pár slov, ze kterých bylo jasné, že s vybraným místem se můžu rozloučit.

dsc_0130-2.jpg

Hejlov – MIVARDI CZ – Martin Pohůnek

04. 11. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Již naplánovanou výpravičku na klubovou vodu Hejlov, jsem musel trošku pozměnit, neboť jsem se dostal k produktům od MIVARDI. Každý to zná, již před výpravou si sháníte informace a v hlavě máte nějaký plán, včetně krmení. Vše již bylo přichystáno, ale nyní jsem dostal 2 bonbonky, které bylo potřeba rozbalit. První se týkal toho, co vybrat za krmení sebou a druhý, jakou zvolit taktiku. Moc jsem nevymýšlel a sebou jsem zabalil 2 druhy boiliesu- ANANAS 20mm a SEA 24mm Method mix Rapid Excellent a plovečky Magic fruit .

img_2269.jpg

Týna Míková - MIVARDI CZ - Plasty. Sklo. Nedopalky. Žvýkačky. Odpadky.

25. 10. 19 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Nenápadná slova, která umí v přírodě nadělat pěknou paseku. Jistě jste si všimli nebo alespoň něco málo zaslechli o tématu plastů. Samotná výroba plastů je velkou zátěží pro životní prostředí. Plasty obsahují nebezpečné látky. Obchodní řetězce stahují plastové pytlíky a sáčky. Italie bude žít bez „uchošťourů“ (plastové tyčinky s vatovým polštářkem na čištění uší). V centru jakéhokoliv města jen těžko projdete náměstí, abyste nešlápli na žvýkačku či nedopalek od cigarety. Ano, naše zem je zahlcená plastem a odpadem, který se rozkládá i tisíce let.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace