Praxe

003.jpg

Ve větvích vrby - Jan Prchlík - MIVARDI CZ

18. 09. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Horké dny máme už letos zřejmě definitivně za sebou a je třeba zapřemýšlet nad tím, kam nasměrovat podzimní kroky. Rozhodování pro mě nebylo až tak složité a tak nějak jsem věděl, že právě jedno z míst, kde jsem v parném létě podnikl pár krátkých vycházek, bude jedním z těch, kde budu chtít setrvat alespoň tři dny v kuse.

opravdu-raritni-kousek.jpg

Na hranici svých možností - Bobrman - MIVARDI CZ

20. 08. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jedna z nejlepších výprav minulé sezóny! První návštěvu Pálavy jsem Vám již popsal v jednom z loňských čísel, ale tato druhá, byla neskutečně náročná a velmi úspěšná. Začalo to vše krásným slunným dnem. Nakládka lodi to byla pohodička. Až se nám to s Michalem zdálo divné, proti dva dny staré předpovědi. No ale dobrého je si třeba užívat. Tradičně máme první den takový odpočinkový, vzhledem k taktice, kterou volíme jsme úspěšní až dny další, a hlavně začátek plný příprav je náročný i fyzicky.

29kg-1.jpg

Sadílek Vladimír - MIVARDI CZ - Rok jak z pohádky

22. 07. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Šest týdnů bez ryb a stále trvající abstinenční příznaky, nás přiměli s Pavlem odjet opět od našich milovaných rodin na další rybářskou výpravu na náš velice oblíbený revír. Plni očekávání jsme tedy vyrazili vstříc dalšímu krásnému rybářskému dobrodružství. Před námi byly čtyři krásné zářijové dny, kdy oba s Pavlem vypneme od všedních hektických pracovních dnů a budeme nasávat plnými doušky krásy naší přírody, ryb, zvěře a radostí kolem toho celého. Toto období mám osobně hrozně moc rád. Příroda nám ukazuje, co se dá vše vykouzlit s naší krajinou, stromy a keři. Maluje krásnými barvami a to nemluvím o těch krásných mlhavých ránách. Prostě krása střída nádheru.

img_7681.1.jpg

Mise velký Kapr z Vltavské kaskády – Jan Hubka – MIVARDI

20. 06. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Jen co mi to pracovní nasazení umožnilo, rozhodl jsem se pokusit zrealizovat, splnit další z mých jich dříve vytyčených cílů. Bylo jím ulovení mého prvního velkého kapra na Vltavské kaskádě, kterou jsem historicky nikdy, co se lovu kaprů týče nenavštěvoval, i když zde v posledních letech trávím spustu volného času. Prostě to ve mě muselo uzrát a to se stalo… Vhodnou oblast pro toto období jsem vybíral na Google mapách. Samotné místo k lovu, jsem si našel až při bližším prozkoumání pro mě naprosto neznámé oblasti z lodě rumann boat, kterou jsem se po této velké ploše přepravoval.

img_8214.jpg

Chladné vody - BOBRMAN - MIVARDI CZ

15. 04. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Čas se posunul a voda je již velmi chladná. Přichází čas partiklu a lovu s pop-up. Tedy čas drobných nástrah a úplného zjemnění. Stále se ale držím osvědčených pomocníků. Ranní mrazíky se střídají s dny deště. Opět jedu na vlně rychlých vycházek. K peletkám Turbo, Easy Catch a Sweet Corn přibývá velký pomocník. Partikl. Ve velmi jednoduché, základní kombinaci osvědčených komponentů. Řepka, pšenice, kukuřice a důležité konopí, které je pro zimní lov naprosto nepostradatelné. Na rychlou vycházku Vám postačí malá krabička a PVA punčocha, esence Flavour, Liquid Food a nůžky, na promýchání používám vyřazený kuchyňský nůž.

img_8240.jpg

Chladnoucí vody - Bobrman - MIVARDI CZ

15. 03. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Záběrů je méně, voda už zdaleka není na koupání, rybářů u vody výrazně ubylo a i mě v rámci pracovního vytížení zbývá lov pár dnů v týdnu na pár hodin. Zcela tak musím přehodnotit lov. Vše si rozložím v dílně a výbavu upravuji stylem ,,velká čistka“. Vše dostat do baťohu, kaprařské tašky tak, abych zvládl rychlé přesuny i na delší vzdálenost s vozíkem, nebo opravdu na ,,pankáče“ se vším jen v ruce, nebo na ramenou. Musím si ale přiznat, že to považuji za nejhezčí rybolov. Každý úlovek má pro mě vysokou hodnotu.

dsc_0543-1.jpg

Andreas Andoniu – MIVARDI ČR – Vycházky na jednu noc

24. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Z důvodu nedostatku času se již dlouhou dobu nedostávám na ryby na více jak 3 dny. Proto volím krátké vycházky, abych alespoň na chvilku oddechl od každodenních povinností. Vždy si dopředu vytipuji místa na svém oblíbeném malém revíru o rozloze necelých 10 hektarů, dle počasí a teploty vody. Před zahájením lovu si vždy alespoň jeden den před příchodem chodím místo předkrmit, aby si ryba zvykla, že na mém lovném místě vždy najde nějakou tu kuličku. Na místo nakobruji zhruba 0,5 kg mixu Sea 20 mm a Crazy liver 24 mm, které pořádně zalévám aminoliqudem Sea.

6-38.jpg

Tomáš Bőhm – Mivardi ČR – Osobáček

12. 02. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Zdravím přátelé. Listy se pomalu začínají barvit do oranžova a to znamená, podzim je tady. Čas, jak já říkám, pořád máme čím dál tím míň a každou volnou příležitost je třeba využít. Tentokrát je vše zorganizováno velmi rychle a na poslední chvíli. Kolega z týmu Honza sedí na pro mě zcela nové svazové vodě a já se chystám dojet za ním po odpolední směně.

dsc_0084-3.jpg

Srdci neporučíš - Jan Prchlík - MIVARDI CZ - díl.II.

28. 01. 20 | Kategorie: Praxe | Počet komentářů (0)

Velice příjemným zjištěním bylo, že boilie ve vodě drží velice dobře a ryby na něj reagují také solidně. V průběhu první vycházky jsem měl celkem čtyři ryby, kdy největšího šupináče jsem si zdokumentoval. Na první vycházku to nedopadlo věru zle a těšil jsem se na další, kterou jsem měl v plánu hned další den. Nabuzen výsledkem z předešlého dne jsem předpokládal, že krmení udělá své a ryby budou reagovat lépe než den předem. Bohužel záběru jsem se nedočkal ani do půlnoci. Bylo mi to divné, že nebyl jediný záběr a po zakrmení jsem šel spát.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace