Reportáže

unnamed-2-.jpg

Konec výpravy – Michal Kafka – MIVARDI CZ

30. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem slušným rybářům. Blížil se konec třídenní výpravy a už zbývaly jen minuty, bylo vedro a rybám se přes den vůbec nechtělo. Měl jsem už vše sbalené a připravené na lodi na odvoz, jen věci nezbytné jsem měl připravené “kdyby náhodu ještě něco přišlo”. Stál jsem už u prutů a chtěl je pomalu stahovat. V tu chvíli dostávám nepatrný záběr, swinger se mi skoro nehne. Po chvíli, když jde pomalu nahoru, tak zasekávám. Bylo to jako bych táhl větev, ani se to nehlo. U břehu jsem viděl, že to je amur a už jsem připravoval brzdu na výpady. Vzal si jednu kuličku Pop up česnek na Ronnie rigu.

img_20200519_194228.jpg

Michal Strnad – Mivardi CZ – Krásný lín

25. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Nemáme moc vod v okolí, kam by se dalo vyrazit takhle po práci, proto volíme vodu místního významu. Kolem půl páté přijíždíme na oblíbené místo opět trošku stranou od ostatních rybářů a často navštěvovaných míst. Místo kousek od skal na protějším břehu rozkrmujeme směsí různých příchutí a průměrů pelet z řady Easy Catch. Do místa posílám opět osvědčený Roniie Rig s popkou Magic Fruit a na druhý prut volím anglickou jahodu s popkou ananas.

psx_20200512_221129.jpg

Rychlovka - Dominik Havlina - MIVARDI CZ

20. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ten den se mi vůbec nedařilo. Jak v práci, tak v osobním životě a vše se nějak sypalo. Volá mi David ať si za ním vyrazím na dvě hodinky odpočinout k vodě. Vůbec se mi nechce, ale sedám do auta směr naše rozkrmené místo. Netrvá to ani hodinu a rozjíždí se mi první prut a na konci nádherně stavěný šupináč. Při focení slyším jízdu. Šupíka pouštím a následuje další zdolávka na jejímž konci je maličký ale nádherný lysáček. Dipovaný Kapří Guláš s neutrální polovečkou v esenci Anglické Jahody se ukázala jako naprosto správná volba! Nálada hned o 100% lepší!

dsc_0403-3.jpg

Náš první společný – Eliška Havelková – MIVARDI CZ

15. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, prvně v životě plánujeme s Michalem Kafkou třídenní výpravu na klubovou vodu. Po příjezdu na místo ihned rozbaluji pruty, jelikož jsme do setmění neměli moc času. Po zavezení prvního prutu nečekáme ani půl hodiny. Rozjel mi to krásný lysák na ronnie rig s ananasovou plovkou! Stal se tak prvním kaprem naší výpravy! Věci jsme měli ještě kompletně zabalené, včetně foťáku, proto necháváme kapra pět minut v saku. Po několika minutách dostává zaběr i Michal a to od krásného amura! Na začátek dobré skóre. Mnoho úspěchů u vody přeje za MIVARDI Eliška.

_mg_5276_2.jpg

S dcerami za kapry – Radek Šimák – MIVARDI CZ

10. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Stejně jako tomu bylo i loni jsme se s kamarádem domluvili a naše ratolesti jsme vzaly na týdenní výpravu na svazovou pískovnu. V neděli dopoledne kolem desáté hodiny jsme s čluny dorazili na předem vytipovaná místa a měli jsme obrovské štěstí nikdo tam nebyl. Celý týden jsme měli opravdu krásné počasí a ryby byly kupodivu docela aktivní, že jsme i přes den sem tam nějakého kapříka ulovili. Cílem této každoroční letní výpravy s dětmi je hlavní prioritou jejich spokojenost, a to, že můžeme nahodit pruty a lovit kapry je pro nás takovou třešničkou na dortu. Musím říci, že se všechno vydařilo na 100 %. Děti se koupaly a užívaly si každý okamžik. Obrovská dětská radost z každé ulovené ryby, tatínku můžu kapříka podebrat? A já naberu vodu a poleju ho! A vyfotíme se s ním? Tohle jsou okamžiky, které nám zůstanou dlouho v paměti. Kdo to již zažil jistě ví, o čem tu píši.

dsc_2507.jpg

Anti-tangle – MIVARDI CZ – Eliška Havelková

04. 11. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Anti-tangle – převlek proti zamotání je nezbytný pomocník každého kapraře. V prodeji jsou dvě varianty a to tuhý antitangle a měkký. Tuhý má 58 mm na délku a je určený zejména pro delší návazce. Měkký má 40 mm, osobně používám poddajnější variantu pro přípravu kratších návazců na vodách bez překážek. V každém balení nalezneme 10 ks jednotlivých převleků.

dsc_0778_fotor.jpg

Vysoký průtok – Ondra Pokorný – MIVARDI CZ

30. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Výhoda vysokého průtoku na řekách, je taková, že tam nejsou žádní lidé a já jsem tím pádem na dvou kilometrech úplně sám. Dnes tomu bylo stejně tak. Po vydatných deští se Labe zvedlo a průtok na středním Labi byl přes 300 kubíku. Už z předešlých akcích si krmím místo, kde mi velký průtok vůbec nevadí a mohu tak v klidu chytat jako by nic. Místo si neustále pravidelně krmím, aby zůstalo při životě. K vodě dojíždím přibližně kolem sedmé hodiny, stává se z toho takový můj zvyk. Přestože chytám pouze pár hodin, i za tak krátkou dobu jsem schopen přemluvit nějakého toho kapříka ke spolupráci.

unnamed.jpg

Poslední hodina lovu - Michal Kafka – Mivardi CZ

25. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ahoj všem, hned na začátku letních prázdnin jsem vyrazil na již dlouho plánovanou 10 denní výpravu na jednu menší vodu v severních Čechách. První polovina výpravy nebyla vůbec povedená. Počasí mi vůbec nepřálo a tlak byl jak na houpačce a to nikdy není dobré na kapry. Druhá polovina výpravy byl přesný opak, podařilo se mi denně dostat na břeh několik kaprů kolem 10 kilogramů. Ovšem poslední den byl nejpovedenější.

dsc_0784_fotor.jpg

Srážky ne a ne přestat- Ondra Pokorný – MIVARDI CZ

20. 10. 20 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Předešlou výpravu jsem si odškrtnul jako vydařenou a následující den opět vyrazil na místo činu. Krátce po příjezdu jsem si boilie v podání mixu z Crab a Sea zalil vodou, následně si rozdělil a nahodil pruty a montáže zasypal předmáčeným boilie. Jelikož byla voda velmi kalná, tak jsem nasadil jeden prut s plovoucím boilie Devil Squid. Strategie se vyplatila a před dvanáctou hodinou mi do podběráku vklouzl krásný lysec. Kombinace B17 s popkou Squid opět ukázala svou sílu.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace