Reportáže

2-23.jpg

Štičí ráj

19. 06. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (1)

Dostali jsme pozvání od kamaráda Kuby, abychom si přijeli zachytat na jejich rybník. Když ho před deseti lety kupovali, zároveň s loukama, lesama a polema, koupili i náklaďák kapříků a štiček a rádi by věděli, jak jsou na tom, protože se tu deset let nechytalo. Jak jsme slyšeli o štikách, a za deset let to můžou být pěkné kousky, hned mě srdíčko zaplesalo. Vzal jsem si čtvrtek a pátek dovolenou a tak nějak jsme si udělali s kamarádem Martinem prodloužený víkend. Zabalili jsme bivak, lehátka, jídlo na čtyři dny a vyrazili s tím, že se budeme snažit spíš o dravce, než o kapry. Samozřejmě jsme vůbec netušili, jestli si zachytáme, protože kapři jsou ve tření a nikde nejde získat žádné informace, takže to mohlo dopadnout i fiaskem. Navíc počasí nám taky není nijak nakloněné, taková houpačka, kdy má svítit sluníčko, mají být deštivé přeháňky a občas i nějaká bouřka, takže žádná diskotéka. Sice jsem si vzal hlavně pruty na dravce, krabice s woblerama, rotačkama a gumama, ale raději jsem to i jistil proutkem na kapříky. Ve čtvrtek ráno jsme nacpali auto věcma až k prasknutí a vyrazili na neznámou vodu. Bohužel cestou začalo pršet a tak začátek nic moc. V sedm jsme u vody, pozdravili jsme se Kubou, poradili se, kde nejlépe postavit bivak a protože zrovna přestalo pršet, pustili jsme se do stavby našeho dočasného obydlí.

klasické tloušťové místo

Šestnáctého zahájeno!!!

17. 06. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (2)

Na tohle datum se těším už půl roku dopředu a jako již několik let tradičně si beru dovolenou, abych brzo ráno zalezl do řeky a celý den házel a trhal a házel a trhal...Pečlivě se na tento den připravuji a domlouvám se s kamarády, kdo se mnou půjde. Loni jsme se tak dlouho domlouvali, až jsem šel nakonec sám a letos to je úplně stejné, klukům do toho vždycky něco přišlo, nebo se něco semlelo, až nakonec jedu sám. Nevadí, jen jsem několik nocí před svátkem vláčkařů přemýšlel a probíral, kam pojedu, kde začnu. Nakonec mi hodně revírů propadlo z nějakého důvodu sítem, až tu zůstalo Labe, Vltava, Lužnice, Sázava, Jizera a Berounka. Labe a Vltava je o lodi a tahat jí sám se mi nechce, takže škrtám a nechávám na jindy. V Sázavě je hodně málo vody a místa, kam bych chtěl jít, jsou skoro na suchu, takže odsouvám na jindy, Lužnice je dobrá, ale je to o tom jít ve dvou. Zbývá mi Jizera a Berounka. Obě řeky mám rád, kam chodím, se dá brodit, a tak si házím korunou a padá Berounka. Hurá, jede se na Berounku.

13837.jpg

Vyzkoušet se má opravdu všechno…

05. 04. 09 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Honzík se letos nějak pořádně „zakouskl“ do muškařiny

12450.jpg

Jak jsem zase "oprášil mušák"

08. 02. 09 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Muškařina je nádherná a tak jsem s povděkem přijal nabídku trošku provětrat dosti dlouho zahálející pruty a jet si zaházet a pozdravit se s kamarádkama rybama rodu salmo, tedy duhákama, potočákama a lipanama.

7154.jpg

Lavan 2006 aneb poznání kouzla mořské přívlače

14. 01. 08 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Lavan je malá víska v severním Norsku, docela daleko za polárním kruhem. Je to místo, kde dávají lišky dobrou noc a hejna racků se hlasitě radují, kdykoliv Vás zahlédnou na kotvícím molu. V Lavanu jsem pochopil, že i na moři se dá vláčet stejně jako u nás na řece a mí kamarádi tu poprvé a nadobro propadli rybářskému kouzlu.

5837.jpg

Jak je důležité vydržet…

28. 08. 07 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

V sobotu se odchytaly oba závody v jeden den a tak neděle byla po hodně dlouhé době volná. Domluvili jsme se s kamarádem Petrem, že si půjdeme „zaházet“ do Berounky a že trošku „načechráme“ ploutvičky tlouštíkům, okounům a štičkám.

2476.jpg

Zavírání vody II

08. 01. 07 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Přečkali jsme vánoční svátky s klasickým “obžerstvím”, nic neděláním, čučením na “kisnu” v typické “gaučingové” poloze a už tu byly dva poslední dny v roce a navíc připadly na sobotu a neděli. Hned bylo jasné, jakým způsobem budeme chytat, protože se smí vláčet jen poslední dva dny, jen nebylo jasné, jestli pojedeme zase na Slapy, nebo raději na nějakou řeku. Dlouho jsme se nemohli dohodnout, až za nás rozhodla náhoda. Při nakládání nafukovacího člunu do auta jsme si všimli, že je na boku velká díra, která nejde jen tak honem zalepit a tudíž návrh jet pod nějaký jez na Labe padnul a zase vyhrála přehrada.

2459.jpg

Zavírání vody

07. 01. 07 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Letošní zima z pohledu “vláčkaře” byla nejhorší, co pamatuji. Místo zimy bylo teplo, žádný sníh, žádný mráz, což mělo za následek, že se dvakrát vytřela bílá ryba. Rybičky se nestačily stáhnout do hloubek a tak dravci, místo aby honili naše umělé nástrahy, jen líně leželi a otevírali huby a rybičky jim tam sami skákaly a oni hodovali.

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace