PEPÍKOVSKÝ ZÁVOD - 4.ročník

Zpět na Propozice
30. 7. 2012 - Pepíkovský závod dvojic aneb s kamarády u vody a v hospůdce poprvé v sezóně 2010. Setkání kamarádů feederařů a plavačkářů. Večerní posezení u pivečka a vínečka za doprovodu živé hudby.

Dvojice mohou být vytvářeny libovolně, záleží na dohodě mezi závodníky. Jedinou podmínkou je, že nesmí být vytvořena dvojice mezi závodníky z první 50 v celkovém žebříčku. Do soutěže dvojic se započítávají výsledky ze všech tří kol. Závodit se bude v 5 sektorech.

Pořadatelé:
Pepa Konopásek ve spolupráci s Radimem Vetchým a Milošem Vávrou z ČRS MO Lanškroun.

Kde a kdy:
3.4.2010 od 7:00 do 4.4.2010 15 hodin v Lanškrouně-Pardubický kraj

Jak se k nám dostanete:
Od Brna- přes Svitavy- Opatov na Lanškroun- na kruhový objezd v Lanškrouně- přes něj rovně směr centrum-na první křižovatce za kruhovým objezdem doleva a pořád rovně ven z města- po 1 km jízdy na křižovatce tvaru Y doleva k základně MO Lanškroun
Od Šumperku- přes Štíty do Lanškrouna na kruhový objezd okolo hypermarketu LIDL- na kruhovém objezdu doprava a po stejné trase jako viz.výše
Od Hradce Králové- přes Ústí nad Orlicí- na kruhový objezd- na kruhovém objezdu výjezd na 3/4- pak po stejné trase jako viz.výše

Trať:
stoják- rybník s hloubkou 1-3 metry

Ryby:
cejn, cejnek, plotice, kapr, lín, amur

Startovné:
400 Kč za dvojici+každý věc do tomboly v hodnotě přibližně 100 Kč, nebo 100 Kč, přihlášky-nejlépe na
e-mail: 111radim@seznam.cz nebo na telefonu Radim Vetchý tel: 724 669 197
přihlášky do 29.3.2010. POZOR!!! Je omezena kapacita startujících na 40 dvojic. Jediným kritériem je datum přihlášky do závodu. Prosíme ty, kteří budou přihlášeni a na poslední chvíli nebudou moci přijet, aby informovali co nejdříve pořadatele, který vyzve náhradníky.

Způsoby lovu:
plavaná, feeder- dle RŘ, jeden prut a max. dva návazce s jednoháčkem, s omezením množství krmení a živých nástrah takto-10 l hotového navlhčeného krmení i s hlínou a 1,0 l živých nástrah na jedno kolo pro dvojici, velká patentka pouze na háček, hlavní krmení 10 minut před závodem-pouze jednoručky. Během závodu krmení- jednoručky.

Hodnocení úlovků:
Všechny ryby, kromě kapra, budou uchovávány ve vezírcích o délce minimálně 2,5 a průměru 45 cm. Kapr bude ihned vrácen zpět do vody a za každého kapra bude připočítáno +1500 bodů (1,5 kg). Po ukončení kola budou ryby zváženy. Candát obecný je rybou, která se nezapočítává a je bez zbytečné manipulace na břehu vrácena vodě.

Losování:
Losování proběhne po prezentaci. Zástupce dvojice si vylosuje číslo v sektoru, kde bude se svým kolegou/kolegyní chytat.
Po prvním sobotní závodu a zvážení se udělá pořadí v jednotlivých sektorech 1-8 místo
na základě těchto výsledků si na druhý poločas dvojice vymění místo a to takto: (výměna proběhne jen v rámci sektoru,tudíž nikdo nebude věci nosit daleko jen maximálně cca 70m)
ten kdo byl na 1.místě v sektoru půjde na místo té dvojice,která byla na 8.místě v sektoru

Neděle:
Z průběžného pořadí dvojic po sobotních dvou kolech 1-5 dvojice losuje z pěti umístění 8 (nejhorších míst) ze sobotního druhého kola, 6-10 ze sedmiček, 11-15 z šestek, 16-20 z pětek, 21-25 ze čtyřek, 26-30 z trojek, 31-35 z dvojek, 36-40 z jedniček v sektorech sobotního druhého kola.

Harmonogram závodu:
2.4. 2010
je možný trénink na záv. trati (výjimku tvoří hráz, kde je zakázáno trénovat)

Strava a ubytování:
V průběhu závodu bude na stanovišti u závodní trati otevřen stánek s občerstvením. V prodeji budou alkoholické i nealkoholické nápoje, klobásky z udírny, vepřová krkovice a karbanátky z grilu. Ubytování pořadatel nezajišťuje.

Večer se sejdeme v restauraci hotelu Starý mlýn, kde proběhne tombola, budete si moci dát večeři. Hotel Starý mlýn se nachází přibližně 100m od závodní trati, proto doporučujeme využití ubytování v tomto zařízení. Personál je připraven na větší počet ubytovaných a je předběžně domluveno, že si při prezenci vybereme ze tří jídel, abychom nemuseli čekat. Kdo si bude chtít dát jiné jídlo, než bude v nabídce u prezentace, ten si počká.