Reportáže

miccr_hand2018_008.jpg

Mistrovství ČR handicapovaných rybářů 2018

31. 05. 18 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Vážení přátelé sportovní rybařiny a handicapovaných rybářů, ve dnech 18. - 20. května 2018 se konalo Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí handicapovaných rybářů v plavané již tradičně na řece Jizeře v Mladé Boleslavi. Závodu se účastnilo celkem dvacet závodníků, kteří usilovali o titul Mistra republiky.

nezarka_2liga_17_29.jpg

2. liga sk. A plavaná – Nežárka překvapila

02. 05. 17 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Další ročník 2. ligy v plavané byl zahájen o uplynulém víkendu. Celkově máme v ČR druhou ligu rozdělenou do tří skupin, a to dle sídla jednotlivých startujících organizací ČRS nebo klubů. Místem konání skupiny A (Praha, Jihočeský a Západočeský kraj) byla řeka Nežárka kousek pod Jindřichovým Hradcem.

podzimni-kola-lru-plavana-iii.jpg

Sezóna rybářského kroužku MO Nepomuk

04. 12. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Rádi bychom Vás v tom to článku seznámili s činností a úspěchy našeho rybářského kroužku v roce 2015. Kroužek působí v Nepomuku a schází se v něm 25 dětí. Mezi dětmi jsou úplní začátečníci ale i děti, které se již 3 roky pravidelně účastní závodů v lovu ryb udicí feederem, na plavanou ale i v rybolovné technice. Již od prvního roku kdy, jsme začali děti vozit na závody, se nám dařilo obsazovat příčky v první desítce závodního pořadí s občasným příjemným překvapením ve formě získané medaile. Další rok jsme začali být konkurenty i pro ostřílené závodníky a v letošním roce se pravidelně objevujeme na vítězných pozicích.

ck4.jpg

Pohár kněžny Ludmily 2015

01. 12. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Jubilejní 20. ročník Poháru kněžny Ludmily se konal na všem dobře známé závodní trati v Mělníku pod novým silničním mostem na řece Labi. V čem byl tento ročník odlišný od minulých let a kdo si odvezl putovní pohár, se dozvíte v následující reportáži.

bk1.jpg

Přerovský pohár 2015

16. 10. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Přerovský pohár – Preston cup, je zařazen do bodovaných závodů v lovu ryb udicí na plavanou a každoročně se těší oblibě mezi závodníky a ani letos tomu nebylo výjimkou a o prvním zářijovém víkendu mohli závodníci poměřit svoje síly na řece Bečvě. Závody se konají, jak už jsem zmínil na řece Bečvě přímo ve městě Přerově. Řeka je dosti hojně zarybněná a nechybí zde velké množství ostroretek, podouství, ouklejí ale i parem, jejichž hmotnost se pohybuje od půl kila až do dvou kil. Závodní úsek je dobře přístupný, bez vyšší vegetace a upravený. Rozdělení sektorů je také už tradiční, přičemž sektor A se nachází pod silničním mostem a ostatní sektory B – D jsou nad silničním mostem. Průtok v řece Bečvě v době konání závodů byl velice malý. V pátek na závodním úseku trénovalo několik závodníků a ostatní se začali sjíždět až odpoledne popř. přicestovali až na sobotní zahájení. Rybáři, kteří trénovali již v pátek, chytali především menší ryby a to zejména podoustve a ostroretky.

m1-1.jpg

Milo Cup 2015

04. 05. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ve dnech 18. – 19. 4. se uskutečnil na pískovně nedaleko obce Krčmaň druhý letošní pohárový závod s názvem MILO CUP 2015. Letos se tohoto jarního závodu zúčastnilo 37 závodníků, přičemž některé ještě během týdne odradilo počasí, které meteorologové předpovídali na víkend. Jak se chytajícím dařilo, se dozvíte z následující reportáže.

d40_8824-04_plavana.jpg

Velká cena Přeštic 2014

23. 04. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Dne 23. 08. 2014, proběhl 25. ročník Velké ceny Přeštic v plavané. Jedná se o závod na řece Úhlavě, kterého se účastní většina výborných západočeských plavačkářů. Závodní úsek je od nadjezí pod přeštickým kostelem proti proudu, hloubka se pohybuje od 1,5m do 2,5m a šířka je do 15 metrů. Rybí obsádka je zastoupena jelcem tlouštěm, cejnem, cejnkem, okounem, ploticí, kaprem a ouklejí.

ekani-na-zaber.jpg

Vánoční plotičky

05. 01. 15 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Ne, nejedná se o žádný druh cukroví nebo recept gurmánského experimentátora.:) Vánoční? Ano doopravdy tomu tak je. Počasí se doslova zbláznilo. Sněží a mrzne tam, kde bychom to v životě nečekali. Tam, kde by mělo sněžit a mrznout, tak se nic neděje. Je to hrůza. Marně vzpomínám na časy, kdy touto dobou byly stojáky a řeky zamrzlé, venku byly závěje, děti se radovaly ze sněhu… Ty časy jsou již dávno pryč a myslím, že už to lepší nebude. Inu jak se chováme my k přírodě, chová se i ona k nám.

perstejn-036.jpg

Pohár Pernštejn 2014

21. 10. 14 | Kategorie: Reportáže | Počet komentářů (0)

Uplynulý víkend se ve městě perníků konal poslední pohárový plavačkový závod jednotlivců a dvojic. Páteční, trochu mokré, počasí nepřilákalo na trénink mnoho závodníků, ale kdo přijel, tak si zachytal. Cejni, skaláci, padoustve a plotice byla hlavní ryba ne jen o tréniku, ale i o hlavním závodě. Sobotní počasí už bylo o něčem jiném a tak se mohl hlavní pořadatel J. Konopásek ml. ujmout zahájení dalšího, tradičního, Labského poháru ,,O pohár Pernštejna".

zavřít
ukázat

Aktuality

Přihlášení / Registrace